Program complet Rockstadt Extreme Fest 2016

Anul 2016 marchează cea de-a patra ediție de Rockstadt Extreme Fest. În cadrul celei de-a patra ediții de Rockstadt Extreme Fest 2016, ce va avea loc în perioada 11-14 august 2016, următoarele trupe sunt confirmate: Parkway Drive, TesseracT, Insomnium, Alestorm, Tankard, Benediction, My Dying Bride, Carach Angren, Bucovina, Excrementory Grindfuckers, Indian Fall, Cattle Decapitation, Borknagar, Destruction, Hocico, Infest, Gutted, Clitgore, Mind Assault, Infected Rain, Holocausto Canibal, Hteththemeth, Ordinul Negru, Lambs, Postvorta, Moonsorrow, Hypno5e, Moribund Oblivion, Stercore, Berserkers, E-an-na, Morgoth, Soilwork, Angerseed, H8, SmallmanMayhem, Soulfly, Adimiron, Put Solnca, Nexus, Poem, Attack Vertical, Nahum, For The Wicked, W3 4R3 NUM83R5, Ura De După Ușă, Days of Confusion, The Dignity Complex, Jack The Stripper și Negură Bunget.

Printre ultimele anulări din cadrul festivalului se numără și cea a trupei Inverted Pussyfix, deoarece solistul trupei trebuie operat de urgență.

Programul celor 4 zile din cadrul festivalului stă în felul următor:

SECOND STAGE

Joi, 11 august 2016:

  • 17:30 – 18:10 – Bersekers;

  • 18:30 – 19:10 – Ordinul Negru;

  • 19:30 – 20:10 – Ura De După Ușă;

  • 20:30 – 21:15 – Clitgore;

  • 21:45 – 22:45 – Hypno5e;

  • 23:05 – 23:50 – Postvorta;

  • 0:00 – Afterparty cu Socol & Fane;

Vineri, 12 august 2016:

  • 16:10 – 16:40 – Targ3t;

  • 17:50 – 18:20 – Negative Core Project:

  • 19:10 – 19:40 – Stercore;

  • 20:30 – 21:00 – Holocausto Canibal;

  • 22:00 – 22:40 – H8;

  • 23:40 – 00:10 – The Dignity Complex (programată inițial pentru duminică, 14 august; va cânta în locul trupei Adimiron);

  • 01:25 – 02:10 – Moribund Oblivion;

  • 02:20 – Afterparty cu Socol & Fane;

Sâmbătă, 13 august 2016:

  • 16:00 – 16:30 – Perseverance;

  • 17:50 – 18:20 – W3 4R3 NUM83R5;

  • 19:10 – 19:40 – For The Wicked;

  • 20:30 – 21:00 – Nahum;

  • 22:00 – 22:40 – Infest;

  • 23:40 – 00:10 – Attack Vertikal;

  • 01:25 – 02:10 – Poem;

  • 02:20 –  Afterparty cu Socol & Fane;

Duminică, 14 august 2016:

  • 17:50 – 18:20 – Jack The Stripper;

  • 19:10 – 19:40 – Angerseed;

  • 20:30 – 21:00 – E-an-na;

  • 22:00 – 22:40 – Mind Assault;

  • 23:40 – 00:10 – Adimiron (programată inițial pentru vineri, 12 august; va cânta în locul trupei The Dignity Complex);

  • 01:25 – 02:20 – Smallman;

  • 02:20 –  Afterparty cu Socol & Fane;

SCENA „ADRIAN RUGINĂ”

Vineri, 12 august 2016:

  • 13:45 – 14:30 – Hteththemeth;

  • 15:00 – 16:00 – Soulfly;

  • 17:00 – 17:50 – Carach Angren;

  • 18:20 – 19:10 – Hocico;

  • 19:40 – 20:30 – Negură Bunget;

  • 21:00 – 22:00 – Bucovina (acest concert va fi filmat pentru un viitor DVD live al trupei);

  • 22:40 – 23:40 – Moonsorrow;

  • 00:10 – 01:25 – My Dying Bride;

Sâmbătă, 13 august 2016:

  • 14:30 – 15:15 – Nexus;

  • 15:45 – 16:30 – Gutted;

  • 17:00 – 17:50 – Put Solnca;

  • 18:20 – 19:10 – Infected Rain;

  • 19:40 – 20:30 – Morgoth;

  • 21:00 – 22:00 – Tankard;

  • 22:40 – 23:40 – Borknagar;

  • 00:10 – 01:25 – Mayhem (De Mysteriis Show);

Duminică, 14 august 2016:

  • 14:20 – 15:05 – Days Of Confusion;

  • 15:35 – 16:20 – Excrementory Grindfuckers;

  • 16:50 – 17:50 – Tesseract;

  • 18:20 – 19:10 – Cattle Decapitation;

  • 19:40 – 20:30 – Destruction;

  • 21:00 – 22:00 – Insomnium;

  • 22:40 – 23:40 – Soilwork;

  • 00:10 – 01:25 – Parkway Drive.

Vânzarea de abonamente în sistem online s-a încheiat. Organizatorii promit suficiente bilete și la intrare, pe parcursul celor patru zile de festival, așa că cei ce nu au achiziționat bilete până în acest moment, o pot face la Ticket Point-ul amplasat chiar la intrarea principală în festival.

Prețul unui abonament rămâne același ca și în presale, 250 de lei. Casa de bilete se deschide joi, 11 august 2016, la ora 10:00, iar abonamente se pot cumpăra pe parcursul tuturor celor 4 zile.

Lasă un răspuns